Autors - Gatis Pīpkalējs

Svieki!

Paldies, ka esi mans viesis. Ja esi šeit, tad interese ir, un kaste ir atvērta.

Kas tad es esmu? Pēc papīriem Latvijas Republikas pilsonis un Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļas students - Gatis Pīpkalējs. Bet citādi? Dzīvi studējošs radījums. Esmu dzimis 1974. gada. 2. novembrī Jūrmalā un, kādu laiku, tur arī pavadījis daļu bērnības. Jā, lauki! Tie pie Tūjas. Arī bērnu dienu vasaras. Tādu bohēmu vairs neizjust! Zīmēt ķiņķēziņus, ganīt kazas un darīt citus lauku darbus, skraidīt pa pļavām lasot rudzupuķes un ik pa brīdim uzkožot kaut ko no dārza labumiem. Jē!

Pamatskolu un vidusskolu (Rīgas Amatniecības vidusskola) nomācījos Rīgā. Jautri un arī bēdigi! Vidusskolas laikā uznāca tāds "murgs", ka nu bija sevi jāglābj (tas gan notika neapzināti), kas veiksmīgi arī izdevās. Lai kā arī nebūtu, tas, kas notika vidusskolas laikā beidzamajos kursos un pēc tam, ir manas filosofijas pirmavots. Tas ir laiks, kad sāku sevi tā pa īstam apzināt. Ha! Tas gan nenozīmē, ka esmu gatavs!

Strādājis un apguvis visdažādākos amatus. Esmu bijis gan avīžu šķirotājs, gan virpotājs, gan kalējs, gan tirdzniecības daļas vadītājs, bet vienalga, sirds velk pie kaut kā skaista un neierobežota. Tā nu tomēr esmu izvēlējies attīstīt sevī mākslinieka pusi.

Mani vecāki, tekstilmāksliniece Māra Brākše un mākslinieks Rudolfs Pīpkalējs, cik atceros sevi, dzīvojuši šķirti. Tēvs, diemžēl, jau cik gadu, kā jau aizsaulē.:( Nu jā, bet ..! Ir arī brālītis (vecākais) - Uģis. Viņš ir galdnieks.

Patreiz pamatā nodarbojos ar web lapu izstrādi (gan dizains, gan prakse), poligrāfijas darbu izgatavošanu un izstāzu stendu projektēsanu un vadīšanu. Netiek smādēta arī ne animācija, ne video, ne mūzika. Mūzika vispār ir mans lielākais iedvesmas avots.

Paldies, ka ienāci manā kastē!

(2002.g.)